HW servis serverů

G2server garantuje opravu HW závady pronajatého serveru do 1 hodiny (dle zvoleného tarifu) od jejího zjištění. Pro případy poruchy serveru máme k dispozici desítky záložních a náhradních serverů, které jsou připraveny přímo v datacentru. Jsme tak připraveni okamžitě reagovat na případnou HW poruchu, kdy vyměníme server se závadou za jemu podobný hardware v rámci smluvních garancí. Již se nebudete muset strachovat o běh Vašeho serveru a na něm umístěných aplikací.
Managed server

Managed server

U pronajatých managed serverů provádíme kontroly pomocí našeho monitoringu a profylaktické kontroly, kdy přímo naši technici fyzicky kontrolují server v datacentru. Pokud dojde k nějaké technické závadě (například pokazí se disk), je chyba detekována přímo našim dohledovým centrem a to zajistí okamžitou nápravu. 


Dedikovaný server

Dedikovaný server

I dedikované servery monitorujeme a profylakticky kontrolujeme. Provozovatel serveru nám však pro monitoring musí dát opravnění. Pokud tak neučinní, nejsme schopni chybu 100% detekovat na naší straně. V takovém případě nás musí provozovatel informovat a my provedme opravu v co nejkratším čase.


Garance

Jak rychle opravu provedeme

Standardní garantovaná doba na opravu poškozeného hardware jsou 4 hodiny. Pokud si zákazník zvolí vyšší tarif, pak je garantované doba opravy 1 hodina. Našim cílem není plně využít této doby. Snažíme se co nejrychleji chybu detekovat a v co možná nejkratším čase uvést server opět do provozu.


Konektivita

Jak to tak rychle zvládneme

Držíme skladem mnoho rezervních serverů a jsme tak schopni prakticky ihned vyměnit vadný server za náhradní server. Server přitom musí být minimálně výkonostně stejný nebo lepší. V případě poruchy základní desky (server je v takovém případě zcela nedostupný) provedeme opravu tak, že "vycvakneme" hot-swap disky ze serveru a vložíme je do výkonostně stejného náhradního serveru. Server pak stačí nastartovat a vše je opět v pořádku v provozu.


Data

Obnova dat

Někdy jsou závady devastující pro Vaše data. Je však možné provést jejich obnovení ze zálohy. V takovém případě jsou garantované lhůty pouze pro znovuzprovoznění serveru. Garance na obnovu dat mohou být delší, v závislosti na množství obnovovaných dat. Pokud se jedná o velkou serverovou farmu, kdy se ze zálohy musí obnovit několik TB dat, pak se garance počítají pouze na zprovoznění základní aplikace s tím, že ostatní data jsou průběžně na server přidávána až do doby, než dojde ke kompletní obnově dat.