HW upgrade a SW update serverů

Každý pronajatý server je možné upgradovat po stránce hardware. Můžeme tak promptně reagovat na rostoucí požadavky Vašich projektů a v případě potřeb přidat do serveru větší či rychlejší disky, zvýšit velikost paměti RAM či přidat další procesor. Servery samozřejmě i updatujeme po stránce software (týká se pouze managed serverů), kdy se neustále staráme o bezpečnostní a jiné update Vašeho OS.

Upgrade hardware

Pokud zjistíte (nebo Zběsilá podpora doporučí) že server již nestačí po vykonostní stránce, je možné ho hardwarově upgradovat. Jedná se zpravidla o přidání více paměti RAM, výměnu disků za rychlejší disky (SAS, SSD, ...) nebo přidání dalšího procesoru. Upgrade HW je možné provést kdykoli v průběhu pronájmu hardware. Cena upgrade bude přidána do pravidelné měsíční fakturace. Pronájem dalšíc pamětí jsou tak položky v řádu desítek korun za měsíc, u procesoru se jedná o stovky korun za měsíc (v závislosti na vybraném procesoru).

 

Update software

V rámci pronájmu managed serveru provádíme pravidelné bezpečnostní update operačního systému serveru, a to zcela automaticky. Pokud provozovatel nemá zájem o provádění bezpečnostního update, pak je možné server z automatického procesu vyřadit. Bezpečnost serveru je však snížena a je v plné zodpovědnosti provozovatele. Na žádost provozovatele serveru je možné provést i update jiných SW komponent (jako je PHP nebo SQL), pouze však, pokud to není v rozporu s bezpečností provozu serveru.