Managed server

Managed server

Pronájem serveru s kompletní správou

Služba dedikovaný server v sobě zahrnuje pronájem serveru, jeho umístění v datacentru a konektivitu na páteřní síť. Na dedikované servery je poskytována ze strany G2 server podpora v případě HW problémů. Služba dedikovaný server je hrazena pouze pravidelnými měsíčními platbami, není tedy spojena s žádnými investičními náklady. V rámci služby dedikovaný server, stejně jako managed server, má zákazník možnost pronájmu software od společností Microsoft, Vmware, Veeam, Symantec atd.

Značkové servery HP

Všechny servery v rámci naší nabídky managed serverů jsou značkové servery HP s možností úpravy konfigurace přesně na míru podle Vašich požadavků. Nabídku serverů pravidelně aktualizujeme, abychom zákazníkům přinesli vždy nejmodernější technologie a maximální výkon.

Pronájem serveru

Konfigurace připravíme přesně podle potřeby klienta. Za server platíte pevnou měsíční částku bez nutnosti jakýchkoliv investičních nákladů a bez nutnosti odpisů (platí i pro pronájem software společnosti Microsoft, Vmware, Veeam, Symantec, atd.).

Konektivita

Připojení serveru k páteřní síti Internet - 1 Gbps konektivita pro ČR a SR, 100 Mbps konektivita do zahraničí bez omezení přenosu dat. Managed servery jsou umístěny v profesionálních datacentrech splňujících přísné podmínky provozu třídy TIER 3+.

Komplexní správa

Naši certifikovaní odborníci se postarají o bezproblémový chod Vašeho serveru. Instalace, konfigurace, zabezpečení, monitoring a řešení případných problémů 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

HW servis

V případě HW poruchy serveru garantujeme opravu do 60 minut od vzniku hardwarového problému. Po celou dobu trvání smlouvy je možné provádět HW upgrade ? např. doplnění dalšího procesoru nebo paměti.

Administrační rozhraní

Pro jednoduchou obsluhu serveru jsme vytvořili vlastní administrační rozhraní. Je možné využít i administrační rozhraní třetích stran (Plesk, cPanel).

Zálohování

Volitelné zálohování managed serverů na externí datové úložiště. Zálohování probíhá 1 x denně s dostupností dat 14 dní zpětně (popř. dle individuálních potřeb).

Administrační rozhraní

Pro managed servery naše firma nabízí plně automatizované administrační rozhraní, které je připraveno pro jednoduchou správu a obsluhu serveru a na něm provozovaných služeb. Administrační rozhraní obsahuje například možnost editovat DNS záznamy, přidávat domény na server, nastavovat mailserver, sledovat statistiky zatížení serveru, monitoring a spoustu dalších funkcí. Pro dedikované servery nabízíme alternativní rozhraní cPanel, Plesk nebo Webmin.

HW servis serverů

Naše společnost garantuje opravu HW závady pronajatého serveru do 1 hodiny (dle zvoleného tarifu) od jejího zjištění. Pro případy poruchy serveru máme k dispozici desítky záložních a náhradních serverů, které jsou připraveny přímo v datacentru. Jsme tak připraveni okamžitě reagovat na případnou HW poruchu, kdy vyměníme server se závadou za jemu podobný hardware v rámci smluvních garancí. Již se nebudete muset strachovat o běh Vašeho serveru a na něm umístěných aplikací.

Monitoring serverů

Všechny servery (managed servery, dedikované servery a cloud servery) jsou nepřetržitě monitorovány ze třech nezávislých lokací. Monitoring sleduje servery každých 10 sekund, kdy ověřuje nejen klasické informace typu PING (server je dostupný), ale i přesné zatížení, korektní chod webserveru, teplotu serveru, obsazenost disků a samozřejmě i několik vytipovaných zákaznických stránek / projektů.

Reporting serverů

V rámci služby Zběsilá podpora Vám pro Váš managed server každý měsíc připravíme report serveru. Jedná se o dokument, ve kterém je popsáno, jak se server v daném měsíci choval, jak byl vytížen , v čem by jej bylo vhodné optimalizovat či posílit. Server v rámci reportu nehodnotíme pouze po stránce hardware, ale snažíme se na něj dívat i po stránce Vaší aplikace. Zda by i zde nebylo vhodné provést některé optimalizace, které by vedly ke zlepšení chodu a maximalizaci dostupnosti Vašich webů nebo programů.

Operační systémy

V naší nabídce naleznete operační systémy Linux a Windows. Na managed servery instalujeme Debian Linux. MS Windows pak ve verzi 2003 nebo 2008 R2. Na dedikované servery instalujeme OS Linux a Windows přesně dle Vašich požadavků. Servery jsou předinstalovány a připraveny pro Vaši konfiguraci a plné užívání.

HW upgrade a SW update serverů

Každý pronajatý server je možné upgradovat po stránce hardware. Můžeme tak promptně reagovat na rostoucí požadavky Vašich projektů a v případě potřeb přidat do serveru větší či rychlejší disky, zvýšit velikost paměti RAM či přidat další procesor. Servery samozřejmě i updatujeme po stránce software (týká se pouze služby managed server), kdy se neustále staráme o bezpečnostní a jiné update Vašeho OS.

IP adresy

Každý pronajatý server má přiřazenou veřejnou IP adresu. Na požádání je možné přidělit serveru další IP adresy, které mohou být využity například pro veřejné SSL certifikáty. G2 server podporuje jak IP adresy ve verzi 4 (IPv4), tak i ve verzi 6 (IPv6)

DNS a Mail servery

DNS servery (celkem 4) a Mail servery máme pro naše zákazníky připraveny k využívání zdarma. Ke každému u nás zřízenému serveru máte k dispozici naše DNS servery, na které si můžete přidávat domény a díky DNS controlu se přes webové rozhraní jednoduše starat o správu svých DNS záznamů. Ke službě managed server, dedikovanému nebo cloud serveru máte k dispozici naše mailservery, kde si můžete zřídit neomezený počet e-mailových schránek o velikosti až 2GB.

Registrace domén a SSL certifikáty

Pro naše zákazníky jsme schopni zajistit i registraci domén a certifikáty SSL. Aktuálně máme v nabídce přes 60 národních a nadnárodních domén (CZ, SK, EU, COM, NET, ...). SSL certifikáty je možné zajistit jak od certifikované autority, tak mohou být self-authorised, tedy podepsány naší společností.

Konzultace a poradenství

Pro naše zákazníky jsme schopni zajistit i registraci domén a certifikáty SSL. Aktuálně máme v nabídce přes 60 národních a nadnárodních domén (CZ, SK, EU, COM, NET, ...). SSL certifikáty je možné zajistit jak od certifikované autority, tak mohou být self-authorised, tedy podepsány naší společností.

Zálohování serverů

Veškerá data, která jsou na Vašich serverech je nutné zálohovat. Proto jsou naše servery vybaveny vždy minimálně dvěma disky. Jejich zapojení ve formě RAID1 nebo RAID5 zajistí, že Vaše data jsou vždy na více discích najednou. V případě poškození disků tak nedojde ke ztrátě dat. Dále data zálohujeme. Četnost záloh a schéma zálohování si můžete definovat sami. Zálohovaná data + databáze si můžete spravovat (např. obnovovat) v rámci administračního rozhraní.

Pronájem software

Ke všem našim nabízeným serverům nabízíme možnost pronájmu kompletního software od společnosti Microsoft. G2server je oficiální partnerem Microsoft v oblasti pronájmu tzv. SPLA licencí (jediný možný legální způsob) pronájmu licencí v hostované prostrředí datacentra.

Zběsilá podpora

Všechny dedikované a managed servery z naší nabídky v sobě již obsahuje standardní úroveň technické podpory. Pro nejnáročnější zákazníky nabízíme ještě vyšší úroveň technické podpory - Zběsilou podporu. Největší výhodou této služby je HW servis serveru do 1 hodiny od vzniku problému a více než dvojnásobné množství hodin určených pro administraci serveru. Více informací

Mail servery

Kvalitní a spolehlivé e-mailové řešení je v dnešní době základním stavebním prvkem úspěchu každé společnosti. Chcete-li získat profesionální e-mailové řešení, které Vám poskytne nadstandardní služby za velice výhodnou cenu, nejvhodnějším řešením je řešení G2server pod značkou VIPmail server. VIPmail server může být hostovám na sdíleném cloudovém řešení, stejně jako na fyzickém či virtuálním vyhrazeném serveru. Pro potřeby větších společností či institucí nabízíme pronájem řešení Exchange server spol. Microsoft bez nutnosti jakýchkoliv počátečních investicí.

Managed server - nezávazná poptávka

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my Vám vytvoříme cenu přímo na míru. Navrhneme Vám vhodnou konfiguraci managed serveru tak, aby perfektně splňovala požadavky na cenu a výkon.

Zavřít