Operační systémy

V naší nabídce naleznete operační systémy Linux a Windows. Na managed servery instalujeme Debian Linux. MS Windows pak ve verzi 2003 nebo 2008 R2. Na dedikované servery instalujeme OS Linux a Windows přesně dle Vašich požadavků. Servery jsou předinstalovány a připraveny pro Vaši konfiguraci a plné užívání.
Operační systémy

Který operační systém si zvolit

Volba oprečního systému je zásadním rozhodnutím. Jeho změna za běhu serveru totiž obnáší několika hodinovou odstávku serveru nebo složitou migraci dat z jednoho serveru na druhý server.

Obecně platí, že pokud chcete na serveru provozovat nějakou webovou aplikaci, pak by v případě kombinace PHP + MYSQL (případně PostgreSQL, Firebird, ...) mělo jednat o operační systém Linux. V případě kombinace ASP nebo ASP.NET a MSSQL by se mělo jednat o operační systém MS Windows. Pokud provozujete jinou než webovou aplikaci, pak by měl výrobce aplikace doporučit volbu operačního systému.


Dedikované servery

Dedikované servery

U dedikovaných serverů Vám na server můžeme nainstalovat libovolný operační systém. Základní instalaci OS může provést buď naše Zběsilá podpora nebo si ji můžete provést sami. K dedikovaným serverům je k dispozici tzv. KVM switch. Tedy zařízení, kdy přes internet můžete server ovládat tak, jako byste byli fyzicky přítomni přímo u serveru (klávesnice, myš, monitor, restart). Stejně tak je možné přes KVM nasdílet i virtuální DVD-ROM pro instalaci OS přes internet.


Speciální řešení

Speciální řešení

Naše zkušenosti jsou bohaté i s jinými distribucemi Linuxu (například RedHat nebo Suse), Oracle nebo například Mac OS Server. Pokud si Vaše řešení vyžaduje instalaci speciálního OS, jsme Vám plně k dispozici.

Více informací o pronájmu software najdete zde.