Firemní blog

Upgrade na vCloud Director 8.10

Upgrade na vCloud Director 8.10

Začátkem srpna byl proveden upgrade rozhraní pro správu cloudu vCloud Director na poslední verzi 8.10. Nově je možné používat různé diskové tiery v rámci jednoho virtuálního stroje. Rovněž je možné nastavovat tzv. affinity/anti-affinity pravidla, pomocí kterých je možné definovat, které virtuální stroje mohou/musí běžet na stejném fyzickém serveru a které naopak spolu běžet nemohou/nesmí.
pondělí 8. srpna 2016
Cloudcamp 2016 - fotky + video

Cloudcamp 2016 - fotky + video

12.5.2016 pořádal G2 server největší cloud konferenci v ČR - Cloudcamp 2016. Podívejte se na fotky a video z konference a z VIP párty. Celá akce se moc povedla a rádi bychom tímto poděkovali jak našim návštěvníkům, tak i našim partnerům. Jako partneři akce se připojili společnosti HPE, Veeam, Asseco Solutions, Commvault, DNS, ESET, Vmware, Avnet a Dial Telecom.
čtvrtek 26. května 2016
G2 server pořádá konferenci Cloudcamp 2016

G2 server pořádá konferenci Cloudcamp 2016

G2 server již druhým rokem pořádá největší českou cloud konferenci Cloudcamp 2016. Je určena pro odbornou veřejnost z řad technických pracovníků, IT ředitelů, provozních a ekonomických ředitelů a samozřejmě i obdivovatelů cloud technologií. Cloudcamp 2016 přináší zajímavé přednášky a skutečné odborníky, kteří jsou dlouholetými specialisty na cloud a patří mezi elitu v ČR i zahraničí. Přijďte se podívat. Budeme se na Vás těšit.
pátek 22. dubna 2016
G2 server gold partnerem VeeamON Forum

G2 server gold partnerem VeeamON Forum

Na přelomu loňského roku a začátkem toho tohoto roku probíhala celosvětová konference VeeamON a její součástí bylo VeeamON Forum v Praze a VeeamON Forum v Bratislavě. Na obou událostech byl G2 server hrdým gold partnerem. Konferenci pořádala společnost Veeam a představila zde svou novou verzi zálohovacího software Veeam Availability Suite v9, včetně nové verze Veeam Cloud Connect a Disaster Recovery jako služba.
neděle 27. března 2016
Napsali o nás - časopis Reseller magazín

Napsali o nás - časopis Reseller magazín

Jakožto nejrychleji rostoucí cloudový provider v ČR jsme byli pozvání Reseller magazínem ke "Kulatému stolu". Výkonný ředitel společnosti G2 server Vladimír Kvaš debatoval na téma Cloud a datová centra spolu se zástupci dalších velkých hráčů v oblasti cloudových služeb jako jsou společnosti Veeam nebo IBM.
pátek 18. března 2016
Novinky ve Veeam Backup & Replication v9

Novinky ve Veeam Backup & Replication v9

Veeam Backup & Replication v9 je sada nástrojů pro zálohování cloudů zajišťující vysokou dostupnost a rychlou obnovu prostředí v případě problémů. Verze 9 k již výborným parametrům přidává vyšší flexibilitu, škálovatelnost a mnoho nových funkcí. G2 server od března 2016 využívá ve svém prostředí Veeam v9 včetně nové funkce Disaster Recovery jako služba (DRaaS).
sobota 12. března 2016
Představujeme datacentrum Nagano

Představujeme datacentrum Nagano

G2 server používá pro provoz svých cloudových technologií 6 datacenter v rámci České republiky. Jelikož chceme poskytovat jen nejlepší služby, je výběr datacenter velmi složitý proces, při kterém dbáme na splnění přísných podmínek pro dosažení certifikace TIER3. Jedním z využívaných datacenter je DC Nagano v Praze. Podívejte se, jaké technologie používáme uvnitř DC.
sobota 27. února 2016
Změnili jsme adresu sídla G2 server SK

Změnili jsme adresu sídla G2 server SK

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o změně, která nastala v naší slovenské společnosti G2 server SK. Nově sídlíme na adrese Vienna GATE, Kopčianská 10, 851 01 Bratislava. Těšíme se na setkání s Vámi.


pondělí 22. února 2016
Případová studie: GANT nasadil cloudové služby

Případová studie: GANT nasadil cloudové služby

Případová studie o nasazení cloudových služeb ve společnosti GANT Central Europe s.r.o., která si jako svého poskytovatele cloudu vybrala G2 server.
středa 17. února 2016
Jak na moderní e-mail (2): MS Exchange Server

Jak na moderní e-mail (2): MS Exchange Server

Druhá část článku o moderních e-mailových technologiích. Tentokrát na téma Microsoft Exchange Server. Jaké jsou jeho výhody a přínosy? Že je možné pořídit si MS Exchange v cloudu? To všechno se dozvíte v článku Jak na moderní e-mail (2).
čtvrtek 11. února 2016
Napsali o nás - časopis Data v péči

Napsali o nás - časopis Data v péči

V prosinci vyšel článek o naší nové spolupráci v měsíčníku „Data v péči“ od společnosti MHM computer a.s., který byl také přílohou magazínu Computerworld. Pro ty, kteří neměli ještě tu příležitost si článek přečíst, Vám ho přidáváme také na náš blog. V článku se píše o zálohování pomocí technologií CommVault a o spolupráci se společností MHM computer a.s.
úterý 12. ledna 2016
Jak na moderní e-mail (1): 30 let starý POP3/IMAP

Jak na moderní e-mail (1): 30 let starý POP3/IMAP

Co si budeme povídat, i přes existenci spousty různých moderních nástrojů pro komunikaci a spolupráci v týmech se nakonec stejně ve spoustě společností odehrává velká část komunikace uvnitř mailového klienta pomocí tlačítek Reply/Odpovědět (či v horším případě Reply All/Odpovědět všem) nebo Forward/Předal dál. Proč si tedy aspoň tento způsob komunikace trochu "nevytunit" a nerozšířit o některé užitečné funkce.
čtvrtek 15. října 2015
Změnili jsme název a sídlo společnosti

Změnili jsme název a sídlo společnosti

S platností od 7.9.2015 jsme změnili název společnosti z Gigant GROUP s.r.o. na G2 server CZ s.r.o. Zároveň jsme změnili i sídlo společnosti, když jsme se přestěhovali do nových kanceláří na Chodově. Nová adresa je Klecandova 1, Praha 4.
středa 23. září 2015
Veeam Backup & Replication - SQL explorer

Veeam Backup & Replication - SQL explorer

V rámci software Veeam Backup & Replication je od verze v8 dostupný modul Veeam Explorer s podporou pro databázovou službu Microsoft SQL Server. Díky tomuto modulu lze pomocí transakčních logů, které jsou obsahem zálohy, provést obnovení databází MS SQL na transakční úrovni. Díky zálohovanému protokolu transakcí s možností přehrávání bez potřeby nasazení agenta můžete rychle obnovit databáze systému MS SQL Server do přesného okamžiku a zajistit tak rychlé obnovení a plnění cílů bodu obnovení.
středa 16. září 2015
Mohu použít vlastní licence v cloudu?

Mohu použít vlastní licence v cloudu?

Při jednání s našimi zákazníky často vyvstane otázka, zda zákazník může v cloudu využít své vlastní licence, které si sám dříve zakoupil či teprve plánuje zakoupit. Tato otázka je logická a legitimní, zvlášť v případě, že zákazník licence již v tu chvíli vlastní. V takovém případě by totiž rád zhodnotil svou dřívější investici, která u některého SW (např. licence Microsoft SQL serveru) nebývá vůbec malá.
úterý 1. září 2015

Zobrazit starší