Firemní blog

Napsali o nás - časopis Data v péči

Napsali o nás - časopis Data v péči

V prosinci vyšel článek o naší nové spolupráci v měsíčníku „Data v péči“ od společnosti MHM computer a.s., který byl také přílohou magazínu Computerworld. Pro ty, kteří neměli ještě tu příležitost si článek přečíst, Vám ho přidáváme také na náš blog. V článku se píše o zálohování pomocí technologií CommVault a o spolupráci se společností MHM computer a.s.
12. ledna 2016
Jak na moderní e-mail (1): 30 let starý POP3/IMAP

Jak na moderní e-mail (1): 30 let starý POP3/IMAP

Co si budeme povídat, i přes existenci spousty různých moderních nástrojů pro komunikaci a spolupráci v týmech se nakonec stejně ve spoustě společností odehrává velká část komunikace uvnitř mailového klienta pomocí tlačítek Reply/Odpovědět (či v horším případě Reply All/Odpovědět všem) nebo Forward/Předal dál. Proč si tedy aspoň tento způsob komunikace trochu "nevytunit" a nerozšířit o některé užitečné funkce.
15. října 2015
Změnili jsme název a sídlo společnosti

Změnili jsme název a sídlo společnosti

S platností od 7.9.2015 jsme změnili název společnosti z Gigant GROUP s.r.o. na G2 server CZ s.r.o. Zároveň jsme změnili i sídlo společnosti, když jsme se přestěhovali do nových kanceláří na Chodově. Nová adresa je Klecandova 1, Praha 4.
23. září 2015
Veeam Backup & Recovery - SQL explorer

Veeam Backup & Recovery - SQL explorer

V rámci software Veeam Backup & Recovery je od verze v8 dostupný modul Veeam Explorer s podporou pro databázovou službu Microsoft SQL Server. Díky tomuto modulu lze pomocí transakčních logů, které jsou obsahem zálohy, provést obnovení databází MS SQL na transakční úrovni. Díky zálohovanému protokolu transakcí s možností přehrávání bez potřeby nasazení agenta můžete rychle obnovit databáze systému MS SQL Server do přesného okamžiku a zajistit tak rychlé obnovení a plnění cílů bodu obnovení.
16. září 2015
Mohu použít vlastní licence v cloudu?

Mohu použít vlastní licence v cloudu?

Při jednání s našimi zákazníky často vyvstane otázka, zda zákazník může v cloudu využít své vlastní licence, které si sám dříve zakoupil či teprve plánuje zakoupit. Tato otázka je logická a legitimní, zvlášť v případě, že zákazník licence již v tu chvíli vlastní. V takovém případě by totiž rád zhodnotil svou dřívější investici, která u některého SW (např. licence Microsoft SQL serveru) nebývá vůbec malá.
1. září 2015
Naše nové kanceláře - jsme přeštěhovaní

Naše nové kanceláře - jsme přeštěhovaní

Tak jsme se konečně přestěhovali do nových, větších a modernějších kanceláří v Praze na Chodově. Nebylo to jednoduché, ale nikdo nebyl zraněn a dokonce jsme nic při stěhování neztratili :-)
19. srpna 2015
Co je u nás nového?

Co je u nás nového?

První polovina roku 2015 je za námi a my bychom se s Vámi rádi podělili o věci, které se nám podařilo zvládnout a co nás čeká ve druhé půlce roku. Je toho hodně - jak zvládnutých věcí, tak i těch, které nás nově čekají.
17. července 2015
Dokončení upgrade networkingu

Dokončení upgrade networkingu

Před měsícem jsme se rozhodli, že vybudujeme jednu z nejspolehlivějších sítí pro cloud v ČR. Mise byla splněna a nyní Vám můžeme představit řešení, díky kterému si troufáme říct, že máme nejspolehlivější datovou síť pro cloud v ČR. Jako jediný cloud provider v ČR ji máme plně jištěnou přes multi vendor strategii.
16. července 2015
Upozornění - Upgrade networkingu

Upozornění - Upgrade networkingu

Upozornění pro naše zákazníky. V následujících dnech budeme provádět upgrade networkingu. Můžete se tak těšit na dosud nejvíce bezpečnou internetovou konektivitu pro cloudové technologie G2 server.
1. června 2015
Cloudcamp 2015 - fotogalerie

Cloudcamp 2015 - fotogalerie

12.5.2015 jsme spolupořádali největší českou cloud konferenci - Cloudcamp 2015. Kromě G2 server byli dalšími pořadateli společnosti HP, VMware, Veeam a Dial Telecom.
16. května 2015
Zhodnocení roku 2014 a plány na rok 2015

Zhodnocení roku 2014 a plány na rok 2015

Rok 2014 byl pro G2 server dosud nejúspnějším rokem a to jak po stránce obchodní, tak i technologické. Pojďte s námi zhodnotit naše úspěchy i neúspěchy a podívejte se, co nás čeká v příštím roce. Je na co se těšit.
30. prosince 2014
Dedikovaný server za akční cenu 3.999 Kč

Dedikovaný server za akční cenu 3.999 Kč

Nová akce pro měsíc září 2014 - výkonný dedikovaný server za bezkonkurenční cenu 3.999,- Kč / měsíc. Pozor, akce je platná pouze při objednání do konce září. Počet kusů je omezen na 50.
10. září 2014
Výprodej nepoužitých serverů

Výprodej nepoužitých serverů

Jako každý rok, tak i letos prodáváme vyřazené servery. Jedná se o nepoužité značkové servery HP. Byly pořízeny jako náhradní servery pro případ selhání produkčních serverů. Jednou za rok však tyto skladové servery obnovujeme. V článku se můžete podívat na seznam a ceny prodávaných zařízení.
9. září 2014
Upozornění na podvodný e-mail

Upozornění na podvodný e-mail

Upozorňujeme všechny zákazníky na podvodný e-mail, který se dnes začal šířit po českém internetu. Jeho obsahem je falešná výzva k zaplacení prodloužení domény. Doporučujeme Vám rozvážnost a správné ověření, komu vlastně poplatky za doménu hradíte.
8. září 2014
Vyšší dívčí v oblasti zálohování zákaznických dat

Vyšší dívčí v oblasti zálohování zákaznických dat

Přiznejme si na rovinu - kdo pravidelně zálohuje veškerá data a kdo zpětně kontroluje, zda je možné data opravdu obnovit a znovu použít? Jen velmi malé procento uživatelů dělá skutečně zodpovědné a kvalitní zálohy. Přitom v dnešním digitalizovaném světě jsou data mnohdy to nejcennější, co firma má. Jeden z našich potenciálních zákazníků se nás zeptal, jak vlastně provádíme zálohování zákaznických dat. Zde je odpověď, kterou jsme mu zaslali. Téma zálohování by bylo na mnohem delší článek. Tak sna ...
4. září 2014

Zobrazit starší