Firemní blog

Zhodnocení roku 2014 a plány na rok 2015

Zhodnocení roku 2014 a plány na rok 2015

Rok 2014 byl pro G2 server dosud nejúspnějším rokem a to jak po stránce obchodní, tak i technologické. Pojďte s námi zhodnotit naše úspěchy i neúspěchy a podívejte se, co nás čeká v příštím roce. Je na co se těšit.
30. prosince 2014
Dedikovaný server za akční cenu 3.999 Kč

Dedikovaný server za akční cenu 3.999 Kč

Nová akce pro měsíc září 2014 - výkonný dedikovaný server za bezkonkurenční cenu 3.999,- Kč / měsíc. Pozor, akce je platná pouze při objednání do konce září. Počet kusů je omezen na 50.
10. září 2014
Výprodej nepoužitých serverů

Výprodej nepoužitých serverů

Jako každý rok, tak i letos prodáváme vyřazené servery. Jedná se o nepoužité značkové servery HP. Byly pořízeny jako náhradní servery pro případ selhání produkčních serverů. Jednou za rok však tyto skladové servery obnovujeme. V článku se můžete podívat na seznam a ceny prodávaných zařízení.
9. září 2014
Upozornění na podvodný e-mail

Upozornění na podvodný e-mail

Upozorňujeme všechny zákazníky na podvodný e-mail, který se dnes začal šířit po českém internetu. Jeho obsahem je falešná výzva k zaplacení prodloužení domény. Doporučujeme Vám rozvážnost a správné ověření, komu vlastně poplatky za doménu hradíte.
8. září 2014
Vyšší dívčí v oblasti zálohování zákaznických dat

Vyšší dívčí v oblasti zálohování zákaznických dat

Přiznejme si na rovinu - kdo pravidelně zálohuje veškerá data a kdo zpětně kontroluje, zda je možné data opravdu obnovit a znovu použít? Jen velmi malé procento uživatelů dělá skutečně zodpovědné a kvalitní zálohy. Přitom v dnešním digitalizovaném světě jsou data mnohdy to nejcennější, co firma má. Jeden z našich potenciálních zákazníků se nás zeptal, jak vlastně provádíme zálohování zákaznických dat. Zde je odpověď, kterou jsme mu zaslali. Téma zálohování by bylo na mnohem delší článek. Tak sna ...
4. září 2014
S G2 server na paintballu

S G2 server na paintballu

Tým bojovníků z G2 server vyzval tým bojovníků z Dial Telecomu, abychom porovnali síly v paintballovém souboji. Výsledkem bylo plno krve, modřin a spousta dobré zábavy.
26. srpna 2014
Jak vypadá cloud v noci?

Jak vypadá cloud v noci?

Cloud hosting je služba, která musí fungovat ve dve i v noci. Naše standardní SLA je 99,99%. Proto provádíme pravidelné kontroly i nočních hodinách. Naši zaměstnanci, kteří jsou přítomni přímo v datacentrech, pořídli zajímavou fotku cloudu v noci.
19. srpna 2014
Kapacita disku, výkon disku, IOPS

Kapacita disku, výkon disku, IOPS

Mnoho našich zákazníků se nás ptá, co je to vlastně ten IOPS a jak má jejich IT s touto hodnotou pracovat. Níže jsme Vám připravili článek, který vysvětluje, jak to vlastně s těmi disky je a jak IOPSy vypočítat.
6. března 2014
Upgrade infrastruktury a diskového pole

Upgrade infrastruktury a diskového pole

Během letních měsíců se naše společnost rozhodla rozšířit a upgradovat infrastrukturu. Jako prvním krokem bylo posílení diskových polí o storage EMC řady VNX a jako další krok byl upgrade 10 Gbitové infrastruktury. Celý tento proces by měl mít velký vliv na výkon našich služeb, a to především díky navýšení výkonu na diskových polích ale také na síťové infrastruktuře. 10 Gbitový provoz nám nyní zajišťují switche HP a Cisco.
18. října 2013
Odprodej serverů

Odprodej serverů

Jako každý rok, provádíme i letos odprodej starších, použitých serverů. Všechny servery byly umístěny v klimatizovaném datacentru. Některé byly v provozu rok, některé dva. Všechny jsou však ve 100% kvalitě. Na paměti i disky, stejně jako na servery je v mnohých případech poskytována záruka přímo výrobcem.
11. září 2013
Privátní nebo veřejný cloud?

Privátní nebo veřejný cloud?

Jak cloudové prostředí směřuje více do Enterprise segmentu, potýkáme se s dotazy, jaké jsou zásadní rozdíly a za jaké situace se vyplatí veřejný nebo privátní cloud. Proto jsme pro Vás připravili článek se základními rozdíly cloudu a případovou studií.
6. srpna 2013
S G2 server na golfu II.

S G2 server na golfu II.

Dne 12.6.2013 a 10.7.2013 proběhly další dva golfové turnaje. Tentokrát se hrálo na hřištích Kaskáda (12.06.2013) a Černý Most (10.7.2013). I na těchto turnajích jsme měli svůj G2 Flight složených z našich obchodníků, zákazníků a partnerů.
18. července 2013
Změny ve vnímání cloudu

Změny ve vnímání cloudu

Zatímco dříve byl cloudový svět doménou hlavně webových projektů, poslední dobou je čím dál více využívaný ve firemním segmentu. Společnosti řeší, zda nakoupit nové servery a umístit je v datovém centru, nebo si pronajmout fyzické servery v hostingovém centru nebo zda právě využít zmíněný cloud.
9. července 2013
Zálohujte efektivněji

Zálohujte efektivněji

Naše společnost nabízí možnost zálohovat svá data v cloudovém prostředí pomocí Veeam backup and Replication. Pojďme se podívat na základní výhody, které nabízí tento software oproti standardnímu zálohování.
18. června 2013
Povodně 2013 v Praze

Povodně 2013 v Praze

Letošní léto ne a ne přijít. Místo toho nám v Praze pěkně prší. Vzhledem k tomu, že naše kanceláře jsou v záplavové oblasti (Praha 8 Karlín), máme u nás postaráno o zábavu.
3. června 2013

Zobrazit starší