G2 server gold partnerem VeeamON Forum

Na přelomu loňského roku a začátkem toho tohoto roku probíhala celosvětová konference VeeamON a její součástí bylo VeeamON Forum v Praze a VeeamON Forum v Bratislavě. Na obou událostech byl G2 server hrdým gold partnerem. Konferenci pořádala společnost Veeam a představila zde svou novou verzi zálohovacího software Veeam Availability Suite v9, včetně nové verze Veeam Cloud Connect a Disaster Recovery jako služba.

 

 

VeeamON Las Vegas

28. října 2015 | Každý rok na podzim představuje společnost Veeam novou verzi svých software. Již druhým rokem se tato akce konala v Las Vegas, USA. Abychom znali veškeré novinky mezi prvními a mohli je tak co nejdříve přinést našim zákazníkům, účastnili jsme se této akce i my. Čekal nás týden nabitý konferencemi, přednáškami, semináři a workshopy.

Největší událostí však byla hlavní prezentace, na které CEO Veeamu, Ratmir Timashev, oznámil novou verzi Veeam B&R v9 a zároveň nový software pro zálohování linuxových stanic - Veeam Backup for Linux, který je k dispozici zdarma. Dále zde byla představena nová verze Veeam Cloud Connect, která je nyní rozšířena o možnost provádět Disaster Recovery firemního IT do cloudu.

 

VeeamON Forum Praha

18. listopadu 2015 | To hlavní pro náš region se ale odehrálo jen o tři týdny později v Paláci Žofín, kdy byl do Prahy přivezen Veeam v9 a na pražském fóru prvně představen. Vše probíhalo v duchu Las Vegas a celý den se střídala jedna zajímavá prezentace za druhou. G2 server, jakožto gold partner, měl na VeeamON Fóru přednášku na téma, jak jednoduše lze zálohovat do cloudu. Zazněla také důležitá informace o možnostech Disaster Recovery do cloudu. V druhé půlce přednášky jsme představili případovou studii, kde mělo všech 350 účastníků konference možnost srovnat náklady na zálohování k sobě do firmy a zálohování formou služby do cloudu.

Večerní program byl v uvolněné atmosféře, a to ve společnosti krupiérů a casinových stolů na poker, black jack a ruletu. Zábavu doplnil koncert Elvise Presleyho nebo představením DaeMen.

 

VeeamON Forum Bratislava

10. března 2016 | Stejně jako v Praze, i v Bratislavě jsme byli gold partnerem VeeamON Fóra. Oproti pražskému, byl bratislavský ve stylu zdravého životního stylu. Účastníci si tak během odpoledního programu měli možnost vyzkoušet masáž, jízdou na kole ohřát vodu nebo rozsvítit žárovku. Celé fórum probíhalo v přísně střežených prostorách staré národní rady.

Havní program se však týkal představení nových produktů Veeam v9 i na Slovensku. Jako gold partner jsme i zde prezentovali možnosti využití Veeamu v cloudu a náš kolega, Vladimír Kvaš, představil námi otestované a nasazené DR pomocí Veeam v9. Prezentace sklidila velice kladný ohlas a návštěvníci pak po celou dobu akce vyhledávali náš tým a doptávali se řadu dalších informací.

Pro G2 server byly tyto konference velkým přínosem a zajímavou zkušeností. Dostalo se nám spousty ohlasů a názorů na zálohování do cloudu a DR. A díky těmto zpětným vazbám můžeme produkty upravit tak, aby našim stávajícím a nově příchozím zákazníkům vyhovovali co nejvíce. Proto, pokud budete mít chuť se o funkcích nové verze Veeamu dozvědět více, neváhejte se na nás obrátit.