Novinky ve Veeam Backup & Replication v9

Veeam Backup & Replication v9 je sada nástrojů pro zálohování cloudů zajišťující vysokou dostupnost a rychlou obnovu prostředí v případě problémů. Verze 9 k již výborným parametrům přidává vyšší flexibilitu, škálovatelnost a mnoho nových funkcí. G2 server od března 2016 využívá ve svém prostředí Veeam v9 včetně nové funkce Disaster Recovery jako služba (DRaaS).

 

 

 

Veeam Cloud Connect replikace

Již v rámci Veeam B&R v8 přibyla možnost zálohovat data do cloudu pomocí funkce Cloud Connect, a to formou jednoduché služby. Stačilo znát pouze adresu cloud providera, který zálohování pomocí Cloud Connect podporuje, dále přihlašovací jméno a heslo. Nově je ve Veeam v9 služba rozšířena o kompletní replikace VM do cloudového prostředí poskytovatele. V případě problému ve Vašem IT je možné částečně nebo kompletně rozběhnout Vaše IT z cloud prostředí. Nově je vyřešeno i zajistění síťového provozu.

V této funkci vidíme velký potenciál, protože zákazníkům přináší možnost bezpečně a levně obnovit IT do 15ti minut z cloudu. To vše probíhá velmi jednoduše, bez nutnosti složitých nastavování nebo změn produkčního prostředí. Taková služba je nazývána jako Disaster Recovery neboli DRaaS.

 

Integrace storage funkcí polí EMC, Netapp a HP

Zálohování pomocí snapshotů samotného pole a vysokorychlostní obnovení dat ze snapshotů dat úložiště EMC prostřednictvím nástrojů Veeam. To je další novinka ve verzi 9. Zároveň je dostupný Veeam Explorer pro správu snapshotů úložiště. I pole od společnosti Netapp a HP mají v nové verzi rozšířenou integraci a správu vlasností.

 

Veeam Explorer pro Oracle

Pro zákazníky s technologiemi Oracle přináší v9 vysokorychlostní obnovení do prostředí Oracle s obnovou databází na úrovni transakcí. Zálohování obsahuje i protokol transakcí, což umožňuje obnovovat databáze Oracle k přesnému bodu v čase.

 

Scale-out Backup Repository

Další novinkou je rozšíření správy uložišť a podpora pro Scale-out Backup Repository. Pro ukládání dat je tak nově možné využít nesourodé uložiště s jejich individuálními vlastnostmi, se zajištěním flexibility současných i budoucích storage zdrojů.

 

Přímý NFS přístup

Provádějte od verze 9 zálohy VMware rychleji a s menším dopadem na virtuální prostředí zálohováním přímo ze souborového (NFS) primárního úložiště pomocí vlastního NFS klienta společnosti Veeam.

 

On-Demand Sandbox pro snapshoty úložišť

Potřebujete zajistit rychlé a snadné testování a řešení problémů pomocí snapshotů úložišť. Nová funkce On-Demand Sandboxu Vás bude určitě zajímat. Díky těmto snapshotům lze vytvářet izolované kopie produkčního prostředí. Podporována je virtualizace VMware vSphere v kombinaci s úložišti HP, NetApp a EMC.