Povodně 2013 v Praze

Letošní léto ne a ne přijít. Místo toho nám v Praze pěkně prší. Vzhledem k tomu, že naše kanceláře jsou v záplavové oblasti (Praha 8 Karlín), máme u nás postaráno o zábavu.

 

 

 

 

 

Kanceláře v Karlíně

Sídlo naší firmy je na Rohanském nábřeží. Jen pro představu - z balkónu sledujeme přímo Vltavu. Je to cca 70 metrů vzdušnou čarou. 

 

V neděli 2.6.2013 okolo 16:30 jsme museli přestěhovat naše sklady se servery, které jsou umístěny v suterénu budovy. Jako první se stěhovaly servery a datastorage řešení, následně se stěhovaly disky, paměti a ostatní náhradní díly. Celkově se jednalo o cca dvě tuny techniky v hodnotě několika milionů korun.

 

Dále se stěhovaly auta z podzemních garáží. Recepce objektu nám hlásila, že do podzemních prostor dojde k průsaku vody z kanalizace. Pokud by bylo nutné vyjíždět s auty v době, kdy již nepůjde elektřina, budeme mít smůlu - všechny vrata z garáží jsou pouze na elektrický pohon.

 

Během noci se stavěly protipovodňové zábrany. Ty jsou postaveny i kolem budovy, ve které máme umístěné kanceláře. Najít dnes ráno jediný možný vchod do kanceláře tak, aby nebyl zadělán pytli písku nebo zábranou, byl skoro nadlidský úkon. Mrkněte se i na pár fotek, které pořídil náš obchodní ředitel při pokusu dostat se do práce.

 

 

Datacentrum v Karlíně

Jedno z našich datacenter je umístěno rovněž v Karlíně. Je však mimo záplavovou oblast. Přívody konektivity pro datacentrum nejsou nijak ohroženy. Maximálně v případě zatopení Karlína může dojít k tomu, že bude odříznut od přísunu elektrické energie. Pro tyto případy byly včera doplněny nádrže Diesel agregátů na 100% a vytvořena dostatečná rezerva pro zásobení naftou na několik týdnů. Datacentrum je v takovém případě zcela autonomní a schopno běžet i v případě, kdy dojde k povodni stejného rozsahu jako v roce 2002.