Veeam Backup & Replication - SQL explorer

V rámci software Veeam Backup & Replication je od verze v8 dostupný modul Veeam Explorer s podporou pro databázovou službu Microsoft SQL Server. Díky tomuto modulu lze pomocí transakčních logů, které jsou obsahem zálohy, provést obnovení databází MS SQL na transakční úrovni. Díky zálohovanému protokolu transakcí s možností přehrávání bez potřeby nasazení agenta můžete rychle obnovit databáze systému MS SQL Server do přesného okamžiku a zajistit tak rychlé obnovení a plnění cílů bodu obnovení.

 

 

 

Veeam1

 

Postup obnovení databáze

Při obnovení Microsoft SQL databáze pomocí Veeam SQL explorer lze vybírat z těchto možností:

  • z posledního bodu obnovení
  • z vybraného bodu v čase
  • do stavu okamžitě před zvolenou transakcí

Veeam2

 

Výběr z dostupných možností obnovení databáze

Kromě standardního ručního obnovení položek je možné využít průvodce obnovení pomocí nástroje Veeam Explorer pro Microsoft SQL Server. Při obnovení jsou obnovovány přímo soubory databáze a obnovená data jsou automaticky připojeny do databázové služby.

V rámci chystané verze Veeam Backup & Replication v9 dojde k přidání podpory databázových služeb Oracle v rámci Veeam Explorer. Obnovení z databází Oracle až na úroveň transakcí s bez-agentovou zálohou protokolu transakcí, díky němuž je možné obnovit databázi k přesnému bodu v čase. Podporovány budou databáze běžící jak na serverech s Windows, tak serverech s operačním systémem Linux.