Zálohujte efektivněji

Naše společnost nabízí možnost zálohovat svá data v cloudovém prostředí pomocí Veeam backup and Replication. Pojďme se podívat na základní výhody, které nabízí tento software oproti standardnímu zálohování.

 

 

Je mnoho způsobu jak zálohovat svá data. Nejčastější způsob je kopírování dat na externí uložiště, případně na páskovou knihovnu. Některé zálohovací softwary, případně skripty, dokážou vytížit server skoro na 100%, proto se volí spouštění zálohy v nočních hodinách, kdy je server minimálně vytížený. Navíc pokud se zálohuje databáze serveru, musí často dojít k jejímu ukončení a uvolnění části databáze pro skript.

Veeam backup & replication, je schopný zálohovat Váš virtuální server na pozadí a zároveň nevytížit server. Zálohovat tak můžete i několikrát za den (minimálně po 15 minutových frekvencích). Veeam navíc zálohuje celý Váš virtuální server. Záloha probíhá tedy tak, že se uloží prvotní obraz serveru a následně se ukládají rozdílové zálohy. Pokud tedy data ukládáte na externí uložiště každých 15 minut, můžete mít za den xy obrazů, ze kterých můžete server obnovit.

Pokud ovšem potřebujete získat ze zálohy jen konkrétní data, není nic lehčího, než si otevřít danou zálohu a data si zkopírovat na Váš server. Toto funguje tak, že otevřete zálohu, která se Vám zobrazí jako disk serveru a z ní pak můžete obnovit třeba ztracený dokument.

Zálohování Databází?

Pro Veeam není problém ani zálohovat SQL a databáze. Veeam je schopný zálohovat databáze bez jakýchkoliv potřebných klientů na serveru. Opět se při záloze vytvoří obraz celého serveru a v případě, kdy budete potřebovat obnovit jen konkrétní data z databáze, můžete tak učinit stejně, jako při ztraceném dokumentu.

Obnova dat i na několik hodin?

Při obnově dat může často dojít i k několika hodinovému výpadku služby při řešení situace klasickým způsobem. V situaci, kdy máte zálohované data pomocí Veeam backup & replication, můžete tuto dobu výrazně zkrátit. Veaam je totiž schopný spustit server přímo ze zálohovaných dat. Vy se tak nemusíte starat o to, jak dlouho by trvala obnova na jiný server.

 

Jak si Veeam pořídit?

Veaam backup & replication si můžete u nás pronajmout za poplatek 250,- Kč měsíčně. Četnost záloh pak následně domluvíte s naší technickou podporou. V případě, kdy budete potřebovat obnovit data, zavoláte na naší technickou podporu a data Vám během pár minut obnovíme.

Během tohoto roku by měla vyjít nová verze 7, kde bude možnost zpřístupnit administrační rozhraní pro naše zákazníky. To znamená, že si budete moci veškeré nastavení záloh a případnou obnovu zabezpečit sami.

 

Pokud budete mít dotazy k tomuto způsobu zálohování, neváhejte se obrátit na náš obchodní tým:

Telefon Telefon - obchodní oddělení: +420 736 489 803

E-mail E-mail - obchodní oddělení: obchod@g2server.cz