Cloud Hosting

Cloud hosting je nejmodernější řešení pro klienty, kteří potřebují provozovat své virtuální servery v datovém centru s maximální dostupností poskytovaných služeb, velkou mírou flexibility a vysokou bezpečností dat. Už nemusíte přemýšlet, jak výkonný server budete potřebovat, protože v rámci cloud hostingu můžete flexibilně upravovat parametry serveru přesně podle svých potřeb. Tím budete mít výdaje vždy pod kontrolou.

Výhody služby Cloud Hosting

  • Nulové investiční náklady
  • Garantované SLA 99,99%
  • Vysoká bezpečnost
  • Optimalizace provozních nákladů
  • Maximální dostupnost v režimu HA
  • Platforma Windows i Linux
  • Snížení nákladů na licence software
  • Extrémní výkon a spolehlivost
  • Možnost zajištění kompletní správy

Základní informace o Cloud Hosting

Značkové servery HP

Všechny servery v rámci G2 cloud jsou značkové servery HP. Jsou osazeny procesory s extrémním výkonem a vysokým objemem paměti RAM. Veškeré servery jsou umístěny v České republice.

Úložiště EMC

Jako datová úložiště pro cloud hosting používáme úložiště EMC, které je absolutní špičkou v oblasti storage systémů. I díky těmto zařízením budou Vaše data v bezpečí a budou vždy dostupná v nejvyšší rychlosti.

Virtualizace VMware

Pro virtualizaci cloud hostingu využíváme technologie VMware. Ty jsou dnes pokládány za to nejlepší, co můžete ve světě virtualizace pořídit.

10Gbps konektivita

Svět je stále rychlejší, proto i my používáme pro cloud hosting výhradně 10Gbps infrastrukturu, s možností růstu až na 100Gbps infrastrukturu.

Garantované SLA 99,99%

Díky redundanci všech prvků jsme schopni smluvně garantovat SLA 99,99% dostupnosti. Pokud ani to nestačí, máme k dispozici Geo Cloud.

Zálohování

Pro zálohování cloudů používáme absolutní špičku v oblasti zálohování - software Veeam. Díky němu budou Vaše data vždy bezpečně zálohována.

Technické podrobnosti o Cloud Hosting

Cloud Hosting - vCPU

Jedná se o počet virtuálních procesorů, které jsou vyhrazeny pouze Vašemu cloud serveru a nejsou sdíleny s dalšími zákazníky - tedy s agregací 1:1. Pro virtualizaci používáme nejvýkonnější procesory Intel Xeon.

Datacentra pro Cloud Hosting

Všechny naše cloud servery jsou umístěny v profesionálních datacentrech s certifikací TIER3+. Datacentra jsou umístěna v Praze (2x), Brně a Ostravě. Více informací o našich datových centrech naleznete zde.

Cloud Hosting - vRAM

Každý virtuální server v rámci cloud hostingu má garantovanou operační paměť, která je vyhrazena pouze pro jeho potřeby - tedy s agregací 1:1.

Cloud Hosting jako pronájem infrastruktury

Cloud hosting jako IaaS (Infrastructure as a Service) - pronájem infrastruktury, tj. poskytnutí potřebného výkonu v rámci našeho cloudového prostředí. Hlavní výhodou cloud hostingu (či cloudu obecně) je redundance (zastupitelnost) jednotlivých serverových prvků, ze kterých se cloud skládá. V případě výpadku některého ze serverů (způsobený např. HW poruchou) je díky redundanci serverů provoz automaticky přesměrován a tím je zajištěna maximálně dostupnost cloud hostingu.

Schéma zapojení Cloud Hosting

 Cloud Hosting

Články z našeho blogu na téma Cloud Hosting

Jak vypadá cloud v noci?

Cloud hosting je služba, která musí fungovat ve dve i v noci. Naše standardní SLA je 99,99%. Proto provádíme pravidelné kontroly...

Privátní nebo veřejný cloud?

Jak cloudové prostředí směřuje více do Enterprise segmentu, potýkáme se s dotazy, jaké jsou zásadní rozdíly...

Cloud hosting - nezávazná poptávka

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my Vám vytvoříme cenu přímo na míru. Navrhneme Vám vhodnou konfiguraci virtuálních desktopů tak, aby perfektně splňovala požadavky na cenu a výkon.

Zavřít