Public Cloud

Public Cloud je nejmodernější řešení pro klienty, kteří potřebují provozovat své virtuální servery v datovém centru s maximální dostupností poskytovaných služeb, velkou mírou flexibility a vysokou bezpečností dat. Už nemusíte přemýšlet, jak výkonný server budete potřebovat, protože v rámci cloud hostingu můžete flexibilně upravovat parametry serveru přesně podle svých potřeb. Tím budete mít výdaje vždy pod kontrolou.

Výhody služby Public Cloud

  • Nulové investiční náklady
  • Garantované SLA 99,99%
  • Vysoká bezpečnost
  • Optimalizace provozních nákladů
  • Maximální dostupnost v režimu HA
  • Platforma Windows i Linux
  • Snížení nákladů na licence software
  • Extrémní výkon a spolehlivost
  • Možnost zajištění kompletní správy

Značkové servery HPE

Všechny servery v rámci G2 cloud jsou značkové servery HPE. Jsou osazeny procesory s extrémním výkonem a vysokým objemem paměti RAM.

Úložiště 3PAR

Jako datová úložiště pro public cloud používáme řešení HPE 3PAR, která jsou absolutní špičkou v oblasti storage systémů. I díky těmto zařízením budou Vaše data v bezpečí a budou vždy dostupná v nejvyšší rychlosti.

Profesionální virtualizace

Pro virtualizaci public cloudu využíváme primárně technologie VMware. Současně jsme schopni nabídnout i alternativní řešení v podobě virtualizací HyperV a Oracle VM pro použití v privátním cloudu.

100Gbps konektivita

Svět je stále rychlejší, proto i my používáme pro public cloud výhradně 100Gbps síťovou infrastrukturu. Všechny prvky v naší síti jsou navíc plně redundantní.

Garantované SLA 99,99%

Díky redundanci všech prvků jsme schopni smluvně garantovat SLA 99,99% dostupnosti. Pokud ani to nestačí, máme k dispozici Geo Cloud.

Zálohování

Pro zálohování cloudů používáme absolutní špičku v oblasti zálohování - software Veeam. Díky němu budou Vaše data vždy bezpečně zálohována.

Technické podrobnosti o Public Cloudu

Virtuální procesory - vCPU

Jedná se o počet virtuálních procesorů, které jsou vyhrazeny pouze Vašemu cloud serveru a nejsou sdíleny s dalšími zákazníky - tedy s agregací 1:1. Pro virtualizaci používáme nejvýkonnější procesory Intel Xeon.

Datacentra

Všechny naše cloud servery jsou umístěny v profesionálních datacentrech splňující přísné bezpečnostní podmínky a standardy certifikace TIER3+. Naši zákazníci mohou využít datacentra již v pěti evropských zemích. Více informací o našich datových centrech naleznete zde.

Paměť - vRAM

Každý virtuální server v rámci cloudu má garantovanou operační paměť, která je vyhrazena pouze pro jeho potřeby - tedy s agregací 1:1.

Pronájem infrastruktury

Infrastructure as a Service (IaaS) - pronájem infrastruktury, tj. poskytnutí potřebného výkonu v rámci našeho cloudového prostředí. Hlavní výhodou public cloudu (či cloudu obecně) je redundance (zastupitelnost) jednotlivých serverových prvků, ze kterých se cloud skládá. V případě výpadku některého ze serverů (způsobený např. HW poruchou) je díky redundanci serverů provoz automaticky přesměrován a tím je zajištěna maximální dostupnost cloudu.

Články z našeho blogu na téma Public Cloud

Jak vypadá cloud v noci?

Public Cloud je služba, která musí fungovat ve dve i v noci. Naše standardní SLA je 99,99%. Proto provádíme pravidelné kontroly...

Privátní nebo veřejný cloud?

Jak cloudové prostředí směřuje více do Enterprise segmentu, potýkáme se s dotazy, jaké jsou zásadní rozdíly...

Public Cloud - nezávazná poptávka

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my Vám vytvoříme cenu přímo na míru. Navrhneme Vám vhodnou konfiguraci Public Cloudu tak, aby perfektně splňovala požadavky na cenu a výkon.

Zavřít