Virtuální desktopy

Virtuální desktopy (VDI) jsou finančně zajímavým řešením, jak přesunout veškeré IT do cloudu a zajistit tak maximální bezpečnost a zároveň komfort práce. Virtuální desktopy Vám přinesou možnost, jak pracovat s Vašim PC a dokumenty na tabletu nebo chytrém telefonu.

Základní informace - Virtuální desktopy

Virtuální desktopy

Proč virtuální desktopy

Virtuální desktopy přináší celou řadu výhod. Jednou z nich je zajímavá finanční úspora. Dále je díky virtuálním desktopům mnohem jednodušší deployment nových aplikací. Stejně tak se výrazně zvyšuje bezpečnost a nezávislost zaměstnance na jednom PC či notebooku. Neposlední výhodou je možnost přistupovat ke svým datům jak z PC, notebooku tak i tabletu nebo telefonu.

Tenký klient

V korporátním prostředí se často namísto drahých PC používají levné krabičky (tenký klient), které mají za úkol pouze zprostředkovat přístup k virtuálnímu desktopu. Tenký klient má mnoho výhod a jedna z nich je úspora za energie - kdy tato krabička spotřebovává řádově 5x méně elektrické energie než klasický počítač.

Virtuální notebook

Používáte v práci klasický notebook? I v případě virtuálních desktopů můžete nadále svůj notebook používat. Veškerá data jsou umístěna na Vašem notebooku a zároveň se synchronizují do cloudu. V případě ztráty notebooku jste nepřišli o žádné informace. Pouze si vezmete jiný notebook a data se zpětně synchronizují z cloudu do nového notebooku.

Váš počítač v tabletu a telefonu

Virtuální desktopy Vám umožní přistupovat k Vašemu počítači i pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Buď se pomocí klientské aplikace připojíte na celý svůj počítač - uvidíte celou plochu a všechny aplikace. Nebo si můžete spustit jen určitou virtuální aplikaci, a to i přesto, že k ní neexistuje klasická mobilní verze.

Virtuální desktopy - nezávazná poptávka

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my Vám vytvoříme cenu přímo na míru. Navrhneme Vám vhodnou konfiguraci virtuálních desktopů tak, aby perfektně splňovala požadavky na cenu a výkon.

Zavřít